آهان هایپر آهان هایپر .

آهان هایپر

تیرآهن

 تیرآهن


تیرآهن لانه زنبوری دارای حفره های توخالی و شبیه به لانه زنبور هستند. این حفره های توخالی به شکل شش ضلعی، با اندازه ای مشخص و در فواصل معین طراحی شده اند. از این رو به آنها    تیرآهن   لانه زنبوری می­گویند.

استفاده از  تیرآهن    لانه زنبوری در ساختمان سازی بسیار متداول است.  زیرا تیرآهن لانه زنبوری می­تواند ضعف های ساختمان های فولادی را جبران کند و آن هم به ویژگی این تیرآهن برمیگردد.    خرید تیرآهن    لانه زنبوری با هدف افزایش مقاومت خمشی و با حداقل خیز و وزن کمتر در مقایسه با تیرآهن نورد شده، طراحی و ساخته شده است.

خرید تیرآهن


برای تهیه  تیرآهن    لانه زنبوری ابتدا در روی تیرآهن نورد شده با استفاده از الگو به صورت شش ضلعی از ورق آهن سفید یک میلی متری با توجه به استاندارد ساخته شده خط می گردد سپس  خرید تیرآهن     را روی یک شاسی افقی با زدن تک خال جوش در نقاط مختلف برای جلوگیری از تاب برداشتن قرار می دهند. سپس توسط دستگاه برش، برش خورده تا به دو پروفیل بالا و پایین تبدیل شود. سپس داندانه ها را جابجا می­کنند و کارگر ماهر از دوطرف و به صورت دستی دو پروفیل را جوشکاری میکند.

برای ساخت تیرآهن لانه زنبوری می­توان از دو روش استفاده کرد.

روش سرد
روش گرم
در روش سرد، یک قطع کن سنگین مجهز به گیوتین  تیرآهن    را در امتداد خط منکسر برش می­دهد. در روش گرم ابتدا با استفاده از شابلون نصف شش ضلعی خط منکسر روی تیرآهن رسم می­شود. سپس تیرآهن را روی یک شاسی افقی مستقر کرده و در چند نقطه خال جوش میزنند. سپس تیرآهن را برش میزنند.

قیمت تیرآهن


تبدیل تیرآهن معمولی به    قیمت تیرآهن   لانه زنبوری با مزایایی همراه است و همین مزایا هستند که کاربرد آن را نسبت به تیرآهن معمولی بیشتر میکنند. یکی از مزایای مهم تبدیل   قیمت تیرآهن  معمولی به لانه زنبوری افزایش مدول مقطع و ممان اینرسی مقطع و مقاومت خمشی است. در ادامه سایر مزایای لانه زنبوری نسبت به تیرمعمولی را آورده ایم.

سبک شدن وزن مصالح و مقرون به صرفه بودن
رد کردن لوله های تاسیساتی وبرق از حفره ها
کاهش وزن وارد شده به عناصر اصلی سازه و ستون ها
صرفه جویی نسبی در مصرف فولاد

  انواع تیرآهن


همواره هیچ محصولی تنها دارای مزیت نیست و معایبی هم به همراه دارد.  خرید تیرآهن     لانه زنبوری نیز از این قاعده مستثنی نیست و با معایبی همراه است. از جمله معایب لانه زنبوری می­توان به موارد زیر اشاره کرد.

وجود حفره های   قیمت تیرآهن  لانه زنبوری موجب می­شود تا تنش های برشی در محل تکیه گاه های پل به ستون یا اتصال تیر آهن تودلی به پل لانه زنبوری وارد شود.
ممکن است محل اتصال مقطع برش شده دچار لهیدگی جان شود و این مسئله بسیار مهم است.
استفاده از تیرآهن لانه زنبوری معایب دیگری نیز دارد که میشود با کمی اصلاح و دقت آنها را بر طرف کرد.


برچسب: تیرآهن، قیمت تیرآهن، خرید تیرآهن،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۱۷:۳۴ توسط:آهن هایپر موضوع: نظرات (0)